close
Zapytanie odnośnie produktu:

Imię i nazwisko:
Adres email:
Telefon:
Treść:
SYSTEM OSŁON ANTYRADIACYJNYCH

SYSTEM OSŁON ANTYRADIACYJNYCH

Płyty ścienne i sufitowe ShieldX w formie paneli ochronnych przeznaczone są do osłony ścian i sufitów
w pomieszczeniach, w których pracują medyczne urządzenia diagnostyczne wytwarzające podczas pracy promieniowanie rentgenowskie. Krótki czas zabudowy gwarantowany przy użyciu technologii ShieldX jest możliwy poprzez zastosowanie modułowego systemu, przystosowanego do suchego montażu.

 

PŁYTY ŚCIENNE SHIELD X

 

Płyty ścienne ochronne ShieldX wykonane są w postaci płyty warstwowej, w której warstwa ochronna ołowiu ma gwarantowana grubość od 1 do 3mm z gradacją 0,5mm.
Konstrukcja płyty ochronnej powoduje, że płyta i warstwa ochronna ołowiu są sztywne i nie podlegają
odkształceniom. Osiągane jest to poprzez staranny dobór odpowiednich materiałów na poszczególne warstwy płyty oraz zastosowanie najwyższej jakości specjalistycznego kleju. Taka konstrukcja uniemożliwia tzw.“płyniecie ołowiu” występujące w przypadku punktowego mocowania ołowiu, które prowadzi do zmniejszenia grubości warstwy ochronnej ołowiu. Powierzchnia płyty pokryta jest laminatem. Standardowo wykończenie
płyt wykonywane jest w kolorze białym półmatowym. Na życzenie istnieje możliwość wykonania płyt w innym dowolnym kolorze.
W pomieszczeniach o podwyższonej aseptyczności połączenia kształtowników i płyt oraz połączenie listwy przypodłogowej z wykładziną podłogową są uszczelniane przy pomocy silikonu sanitarnego.

 

PŁYTY SUFITOWE SHIELD X

 

Tam gdzie nie ma możliwości położenia blachy ołowianej w podłodze pomieszczenia znajdującego się nad gabinetem rentgenowskim można zastosować sufitowe płyty ShieldX , analogiczne do płyt ściennych. Płyty
montowane są w kształtownikach przyściennych, które w zależności od konstrukcji stropu, mocowane są bezpośrednio do stropu na kołki rozporowe lub do obniżonej na wymaganą wysokość konstrukcji nośnej z ceowników stalowych.
Podobnie jak w przypadku płyt ściennych warstwę ochronną w technologii ShieldX stanowi ołów w postaci jednorodnej płyty o grubosci 1-3 mm wbudowanej w element ochronny. Specjalna konstrukcja elementów
ochronnych umożliwia zabudowę ciągłej ochrony przed promieniowaniem jonizującym - dlatego też system
ShieldX zapewnia skuteczną, ciągłą ochronę.
Na terenie Polski wykonujemy również pomiary niezbędne do wykonania systemów ochrony antyradiacyjnej
oraz prace montażowe oferowanych produktów Shield X.


Wszelkie prawa zastrzeżone CMS-MED ‘2013